Videogalerie

Někdy vydá obrázek nebo video za tisíc slov. Chceme se v budoucnu více zaměřit na dokumentaci dopadů naší práce pro naše dárce a i jako odměnu pro nás, protože nám to dobíjí baterky.  V naší videogalerii jsme umístili poděkování za L200, které dodnes u jednotky slouží a pomáhá. Také poděkování z období zimy a vysvětlení funkce hřejivých vložek, jako důkaz, že i malá částka, která je dobře použitá, může v dané chvíli opravdu hodně pomoci a že to má smysl.

Poděkování od Honzy Riedla a Vasyla Andrishka

CZ
Děkujeme všem dárcům a partnerům, kteří nám v roce 2023 pomohli. Ať to bylo jen tím, že přispěli voskem, nebo darovali offroad. 
Každý dar se počítá a my děkujeme za každého, kdo je v tom s námi! 
Sláva Ukrajině! Hrdinům sláva!

UA
Дякуємо всім донорам та партнерам, які допомагали нам у 2023 році. Чи це було просто пожертвуванням воску чи пожертвуванням позашляховиків.
Кожна пожертва має значення, і ми дякуємо всім, хто в цьому з нами!
Слава Україні! Героям слава!

Žádost o sběrná místa vosku

Zákopová svíčka - Jak správně zalévat svíčky?

Prosíme o pomoc se sbírkou vosku

Leonid a jeho poděkování Vasylovi a celé skupině SOHTASH za offroad L200 Pavel.

Cesta na Ukrajinu září 2023, Honza s Pavlem (offroad L200) před cestou na západní Ukrajinu.

Krátká ukázka vozu L200 před cestou na Ukrajinu. Auto jsme pojmenovali Pavel na počest kamaráda a výjimečného člověka, který v roce 2021 neočekávané podlehl nemoci Covid19.

Příprava L200 Pavel pro 33, brigádu minometné baterie ozbrojených sil Ukrajiny

Pokud Vás zajímá, jak jsme připravovali L200 na práci na frontě, pak se podívejte na toto video, bylo to jedno z nejlehčích úprav a přesto se na práci podílela řada dobrovolníků, kterým tímto děkujeme!

Jídelna, jak ji asi neznáte

V pásmu okolo cca 40km se nachází jídelna o které bych rád napsal. Je přístupná úplně všem 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, jedí tam většinou vojáci, kteří jedou z nebo na frontu, nebo dobrovolníci, ale nikdo se vás ale neptá, kdo jste a co děláte, aby přehodnocovali váš nárok využít jejich služby.

Zařízení z venku vypadá jako nějaký provizorní objekt, uvnitř má dvě místnosti, jedna hned u vchodu slouží jako přípravna pro jídlo. Jsou tam dvě ženy, které připravují suroviny a vaří. Jedna žena sedí uprostřed místnosti a loupe brambory, druhá nějakou další zeleninu. Je pozdní léto, venku jsme v tričkách a krátkých kalhotech. Hned za dveřmi vás ale překvapí horko, horko asi od tří kamen, které slouží k vaření, topí se dřevem.

Projdete kolem žen a ocitnete se ve velké místnosti. Při jedné stěně je dlouhý stůl plný jídla a připravených míst pro strávníky. Naproti je zázemí pro obsluhu a další nějaké prostory pro přípravu jídel. Hned u vchodu do místnosti je umyvadlo, kde si po příchodu omyjete ruce. Obsluha je dvoučlenná a podává se polévka a hlavní jídlo, plus všechny přílohy, co máte na stole. Jídlo dostanete prakticky okamžitě jak si sednete, jen upřesníte jestli chcete polévku, nebo hlavní jídlo.

Najíte se za 10 minut maximálně a jedete dál, nic neplatíte! Všechno je to služba druhým. Lidé jsou moc milí, je vidět, že je práce naplňuje a je k tomu opravdu důvod. Na stěnách visí vlajky Ukrajiny, podepsané od vojáků, v rohu místnosti dokonce prapory jednotek, drobné dárky a insignie jednotek. Je vidět vděk návštěvníků, kterým toto zařízení usnadňuje život, který momentálně není vůbec jednoduchý.