Terénní pickup pro A4937, 452. Samostatný pěší prapor - Jednotka Aerorozvědka

Aktuálně potřeba
ks
(1 ks ještě zbývá zajistit.)

Potřebujeme terénní pickup. Orientační cena je 180.000 Kč
Více

Proč sbírku organizujeme:

Terénní vozy jsou v bezprostřední blízkosti fronty zapotřebí k dopravě vojáků k místům bojů, především pak k dopravě zraněných z těžko přístupných míst, dopravě munice a zbraní. Jedná se o nedostatkovou a velmi žádanou materiální položku, od dubna 2022 se nám podařilo zajistit celkem 12 terénních vozů pro několik bojových jednotek, nicméně dochází k jejich ztrátám a je potřeba je zajistit.

Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro A4937, 452 Samostatný pěší prapor - Jednotka Aerorozvidka, Směr Robotino, Záporožská oblast.

Pomozte nám prosím zajistit finanční prostředky co nejdříve a my jej doručíme na frontu a předáme jednotce. 

Garant a organizátor sbírkyVasyl Andriskho

Co chceme ze sbírky financovat:

  • Nakoupit ojetý vůz podle specifikace
  • Připravit jej na práci na frontě (nezbytná oprava a případná změna barvy)
  • Doprava na Ukrajinu a předání jednotce

Jaké jsou specifikace vozu?

Ojetý terénní vůz v provedení pickup, požadavek náhonu 4x4, uzávěrka diferenciálu, pneumatiky do bláta, např. Mitsubishi L200, Toyota Hilux, Nisan Navara, Mazda B2500 a podobné vozy, který bude splňovat hlavní parametry. Případné nezbytné opravy a přípravu vozu zajistíme v České republice před cestou, nebo na Ukrajině před předáním jednotce.

    

 

  

Jak s vybranými porostředky naložíme?

Možnosti ojetých vozů požadovaných specifikací průběžně sledujeme, pokud se vyskytne vůz potřebné specifikace, ověříme stav a posoudíme vhodnost vzhledm k požadavku, vůz v případě pozitivního závěru vykoupíme, následně vyřídíme dovozové značky a přepis vozu, vozy jsou přepsány na organizátora sbírky Vasyla Andrishka, následně vůz ještě v České republice zkontrolujeme, provedeme základní servis a případné úpravy, nebo tyto činnosti provádíme na Ukrajině (podle možností a s ohledem na nejnižší možné náklady). 

Pickup doručíme na východní Ukrajinu do oblasti Bachmut a předáme jednotce. Na cestu se vydáme neprodleně po přípravě vozu na cestu společně s dalším vybavením pomoci. Z předání bude pořízena fotodokumentace a zveřejněna pro dárce.

Organizaci a sbírku zajišťuje skupina „SOHTASCH“ Vasyla Andrishka, který je současně jejím garantem.