Terénní pickup pro 137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny

Aktuálně potřeba
ks
(1 ks ještě zbývá zajistit.)

Potřebujeme terénní pickup. Orientační cena je 160.000 Kč
Více

Proč sbírku organizujeme:

Terénní vozy jsou v bezprostřední blízkosti fronty zapotřebí k dopravě vojáků k místům bojů, především pak k dopravě zraněných z těžko přístupných míst, dopravě munice a zbraní. Jedná se o nedostatkovou a velmi žádanou materiální položku, od dubna 2022 se nám podařilo zajistit celkem 12 terénních vozů pro několik bojových jednotek, nicméně dochází k jejich ztrátám a je potřeba je zajistit.

Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny

Pomozte nám prosím zajistit finanční prostředky co nejdříve a my jej doručíme na frontu a předáme jednotce. 

Garant a organizátor sbírkyVasyl Andriskho

Co chceme ze sbírky financovat:

  • Nakoupit ojetý vůz podle specifikace
  • Připravit jej na práci na frontě (nezbytná oprava a případná změna barvy)
  • Doprava na Ukrajinu a předání jednotce

Jaké jsou specifikace vozu?

Ojetý terénní vůz v provedení pickup, požadavek náhonu 4x4, uzávěrka diferenciálu, pneumatiky do bláta, např. Mitsubishi L200, Toyota Hilux, Nisan Navara, Mazda B2500 a podobné vozy, který bude splňovat hlavní parametry. Případné nezbytné opravy a přípravu vozu zajistíme v České republice před cestou, nebo na Ukrajině před předáním jednotce.

 

Výhoda provedení s otevřenou korbou je možnost rychlého naložení zraněného, nebo munice, zbraní, čas je pro přežití podstatný a jedno takové auto může pomoci zachránit lidský život.

Jak s vybranými porostředky naložíme?

Možnosti ojetých vozů požadovaných specifikací průběžně sledujeme, pokud se vyskytne vůz potřebné specifikace, ověříme stav a posoudíme vhodnost vzhledm k požadavku, vůz v případě pozitivního závěru vykoupíme, následně vyřídíme dovozové značky a přepis vozu, vozy jsou přepsány na organizátora sbírky Vasyla Andrishka, následně vůz ještě v České republice zkontrolujeme, provedeme základní servis a případné úpravy, nebo tyto činnosti provádíme na Ukrajině (podle možností a s ohledem na nejnižší možné náklady). 

Pickup doručíme na východní Ukrajinu do oblasti Bachmut a předáme jednotce 137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny. Na cestu se vydáme neprodleně po přípravě vozu na cestu společně s dalším vybavením pomoci. Z předání bude pořízena fotodokumentace a zveřejněna pro dárce.

Organizaci a sbírku zajišťuje skupina „SOHTASCH“ Vasyla Andrishka, který je současně jejím garantem.