Plechovky pro výrobu zákopových svíček

Aktuálně potřeba
ks
(4000 ks ještě zbývá zajistit.)

Potřebujeme plechovky pro výrobu zákopových svíček, odhadujeme potřebu na 4000 ks Více

Ideální plechovky jsou od kukuřice, nebo hrášku, mají poměr 1/1 výška/průměr a nemusí se proto upravovat.

Zákopové svíčky se vyrábějí ze zbytků vosku, parafinu, který se rozpustí a nalévá do plechovek předem vyložených kartonem. Takto jednoduše vytvořená svíčka poskytne v zákopech světlo, teplo.

Zákopové svíčky udělají velký plamen, teplotu v krytu zvýší o několik stupňů. Vojáci na nich také ohřívají jídlo nebo slouží k vysoušení vlhkosti. Jsou pomocníkem rovněž ve sklepích a domovech bez elektřiny.

Zákopová svíčka hoří 6 hodin. Na výrobu těchto svící je možné použít jakékoliv zbytky vosku, parafínu. Ideální je, když je vosk bez skleněných a jiných obalů. Pravidelně odvážíme pomoc na východní Ukrajinu podle konkrétních požadavků, máme na západní Ukrajině, ve stříbrné zemi (SOHTASH), zázemí a kapacity pro jejich výrobu, ať již za pomoci dobrovolníků, dětí ve školách, ale chybí nám dostatek vosku a současně i plechovek.

Zajištěné zásoby vosku dovezeme na západní Ukrajinu, kde svíčky vyrobíme a budeme odvážet v rámci naší pomoci, během následujících 6 měsíců jich bude potřeba opravdu hodně, moc děkujeme za Vaši pomoc.

Loni jsme spotřebovali na výrobu zákopových svíček 1200kg, podporovaných jednotek nám ale za rok přibylo a tak odhadujeme potřebu vosku na 2000kg, k tomu přiměřený počet plechovek.

Adresa pro doručení:

Plechovky je možné doručit na adresu našeho sběrného místa Jan Riedl, U Plynárny 71/389, 140 00 Praha 4.

Je potřeba uvážit počet a náklady na dopravu, aby pomoc byla efektivní, ideálně spojit s cestou, která by stejně proběhla.
V případě většího množství je možné se domluvit na svozu na mob. číslech: Jan Riedl 734617327 nebo Vasyl Andrishko 608615238.

Návod pro výrobu, kdo by si chtěl vyzkoušet a poslat na Ukrajinu svíčku vlastnoručně vyrobenou, rádi ji doručíme.