Jiří Chaloupka

1. Jirko, jak jste se o projektu Pomáháme Ukrajině dozvěděl?

Řekl mi o něm Honza Riedl. Když mě pozval na konzultaci svého nápadu na web, kterým by se lidé informoval o tom, co skupina SOHTASH dělá a jak pomáhá na Ukrajině. Z jeho vyprávění jsem cítil touhu něco změnit a hned mě to pohltilo.

2. Co předcházelo rozhodnutí, že se připojíte a budete s námi pomáhat?

Já se vlastně rozhodl hned. Neváhal jsem. Nepotřeboval jsem si nic promýšlet. Bylo to pro mě jednoznačné. Někdo mě požádal o pomoc a já pomoc neodmítám. Tak mě rodiče vychovali. Ihned jsem pomoc nabídl a souhlasil s realizací webu.

3. Takže formu podpory jste si vybral - pracovní zapojení?

Nabídl jsem své know-how a svou kreativu pro tvorbu webu. Dal jsem na podporu to, co umím nejlépe. Vytvořil jsem web www.pomahameukrajine.cz, který jsme s Honzou Riedlem vytvořili a stále se jej snažíme zlepšovat a rozvíjet.

4. Máte nějaké nápady, které by mohly podpořit náš cíl pomoci Ukrajině? S některými, by mohl pomoci i někdo další.

Nápadů mám spoustu, ale jsou to spíš takové střípky, které si chci zatím nechat pro sebe a až bude správná chvíle, rád bych posunul projekt Pomáháme Ukrajině zase o level výš.

5. Co byste chtěl vzkázat ukrajinským vojákům na frontě?

Máte můj velký obdiv a úctu! Vydržte, stojíme za Vámi!

Otázka navíc: Máte dobrý pocit z toho, že jste pomohl? Co bychom měli udělat, abychom tento Váš pocit ještě více podpořili? 

Ten pocit je rozhodně pozitivní. Ten za to stojí. Je jedinečný. Když někomu pomůžete, je to čistá radost. Když navíc uvidím, že má pomoc, opravdu k něčemu je a díky mé pomoci se připojí zase další a další dárci. Bude to pro mě ta největší možná odměna.